ویرایش و اصلاح مطالب قبلی

چنانچه مطلبی را ارسال کرده اید که نیاز به اصلاح دارد از طریق مدیریت محتوا -> مدیریت پست ها لیست تمام مطالب ارسالی خود را می بینید.
هر مطلب که نیاز به اصلاح دارد در کنار آن علامت ویرایش وجود دارد که با کلیک بر روی آن مانند ارسال مطلب جدید می توانید آنرا ویرایش و ذخیره کنید.


بعد از انجام هر گونه تغییرات حتما ثبت تغییرات را در پایین بزنید 

ادامه...

گروه: مطالب آموزشی

تاریخ: 1395/10/14

 

ویرایش گروههای مطالب

بعد از ایجاد وبلاگ چند گروه مطالب به صورت پیش فرض ایجاد میشود که از طریق مدیریت محتوا و انتخاب گروه بندی مطالب  می توانید آنها را به دلخواه تغییر و گروه بندی مورد نیاز خود را ایجاد کنید.
به طور مثال :
اخبار و رویدادهای دانشگاه 
مطالب آموزشی 
دانلود نرم افزار 
دانلود کتاب های الکترونیک  و .....

ادامه...

گروه: مطالب آموزشی

تاریخ: 1395/10/14

 

ارسال مطلب جدید یا ویرایش مطالب قبلی

برای درج مطلب جدید به پنل مدیریت بروید


از قسمت مدیریت محتوا ، ثبت پست جدید را کلیک کنید.


باید قبل از ارسال مطالب ، گروه بندی هایی را برای مطالب خود ایجاد کرده و یا گروه بندی های پیش فرض وبلاگ را بپذیرید.
برای ار سال مطلب حداقل باید یکی از گروههای مطالب را انتخاب کنید.اگر مطلب ارسالی شما به بیش از یک گروه ارتباط دارد میتوانید با نگهداشتن کلید ctrl سایر موضوعات را نیز انتخاب کنید.
بعد از انتخاب گروه سطح مطلب را انتخاب کنید اگر سطح مطلب مهمان انتخاب شده باشد همه افراد می توانند آن صفحه را ببینند اما چنانچه اعضا انتخاب شود فقط کاربران وبلاگ می توانند آن مطلب را ببینند.
عنوانی را برای مطلب خود تایپ کنید.
در کادر سفید زیر خلاصه مطلب مانند ورد مطلبتان را تایپ کنید و با کمک ابزار های بالا می توانید تغییر سایز ، تغییر رنگ و قالب بندی متن مطلبتان را انجام دهید.
چنانچه مطلبتان طولانی است بخشی از آن را در قسمت خلاصه مطلب درج کنید و کل مطلب را در قسمت کل مطلب تایپ کنید .این قسمت در صورتی که بر روی ادامه مطلب کلیک کنند مشاهده خواهد شد.
مطالب را می توانید از نرم افزارهای دیگر نیز کپی و در این صفه paste کنید.
(چنانچه از مطالب دیگران استفاده می کنید به لحاظ اخلاقی صحیح نیست منبع آنرا ذکر نکنید)
علاوه بر متن می توانید تصویر و یا .... را نیز به پست خود اضافه کنید که در پست های بعدی آنرا آموزش می دهیم.
در پایان بر روی ثبت تغییرات در پایین کلیک کنید در غیر اینصورت مطلب ارسال نشده و با بستن پنجره پاک خواهد شد.

ادامه...

گروه: مطالب آموزشی

تاریخ: 1395/10/14

 

ورود به مدیریت وبلاگ و مشاهده وبلاگ ساخته شده

برای ورود به وبلاگ به آدرس www.shblog,irبروید .

 
با توجه به اینکه قبلا ثبت نام کرده و وبلاگ خود را ایجاد کرده اید نام کاربری و کلمه عبور خودرا که در زمان ثبت نام وارد کرده اید وارد نموده و بر روی ورود به پانل کلیک نمایید.
صفحه مدیریت وبلاگ برایتان باز می شود .

پیغامی که در بالا مشاهده می کنید از شما می پرسد که آیا دوست دارید این نام کاربری و پسورد آن بر روی این سیستم ذخیره شود؟
چنانچه save  را بزنید این نام کاربری و کلمه عبور در سیستم فعلی ذخیره شده و دفعات بعد به صورت اتوماتیک میتوانید از آن استفاده کنید.
نکته: چنانچه از سیستم های عمومی مانند کافی نت دانشگاه خندهبه وبلاگ خود وارد می شوید هرگز این گزینه را نزنید چون کلمه عبور شما ذخیره شده و افراد بعد از شما میتوانند از آن استفاده نمایند.

برای اینکه ببینید وبلاگ شما توسط دیگران چگونه دیده می شود بر روی مشاهده وبلاگ کلیک کنید.
وبلاگ شما در یک تب جدید به نمایش در می آید.
چنانچه تغییراتی را انجام داده و آنرا ذخیره کردید اما آنرا در صفحه وبلاگ خود مشاده نکردید یکبار f5 را جهت به روزرسانی صفحه کلیک کنید.حتما قبل از ترک سیستم از پانل مدیریت خارج شوید تا چنانچه کسی قصد ورود به مدیریت را داشت از او نام کاربری و کلمه عبور خواسته شود .

ادامه...

گروه: مطالب آموزشی

تاریخ: 1395/10/14

 

ایجاد وبلاگ جدید در shblog

شما برای استفاده از خدمات رایگان وبلاگ نیازه یکبار تو سایت سرویس دهنده ثبت نام کنین و یک نام کاربری خاص و پسورد خودتونو جهت ورود به صفحه مدیریت وبلاگ ایجاد کنین .
دفعات بعد نیازی به ثبت نام نیست و کافیه وارد سایت سرویس دهنده مثلا www.shblog .ir بشین و یوزر نیم و پسورد زمان ثبت نامتون رو وارد کنین و به صفحه مدیریت وبلاگ دسترسی داشته باشین .
تمام امکانات وبلاگ از طریق مدیریت در دسترس شماست و کارهایی مانند ارسال یک مطلب (پست) جدید و یا اصلاح و ویرایش مطالب قبلی ، درج تصویر و یا قرار دادن فایل جهت دانلود وحتی تنظیمات قالب وبلاگ و..... تنها از این طریق امکان پذیر است .
برای مشاهده وبلاگ شما توسط سایرین تنها کافیست آدرس وبلاگتان را دراختیار آنها قرار دهید و یا آنرا از طریق موتورهای جستجو بدست آورند .
به هیچ عنوان نام کاربری و کلمه عبور خود را در اختیار دیگران قرار ندهید زیرا ممکن است افرادی با سوء استفاده از آن مطلبی را به نام شما در فضای مجازی منتشر کنند و تبعات سیاسی ، امنیتی و اخلاقی آن متوجه شما خواهد بود.


برای ثبت نام به آدرس www.shblog .ir بروید.

بر روی عبارت ثبت وبلاگ کلیک کنید.


فرم ثبت نام را تکمیل کنید .


دقت کنید که نام کاربری حتما باید انگلیسی وارد شود و این نام تعیین کننده آدرس وبلاگ شما خواهد بود .

ادامه...

گروه: مطالب آموزشی

تاریخ: 1395/10/14

 

آموزش ثبت نام و ایجاد وبلاگ در shblog

با سلام 
وبلاگ یک سرویس غیر تجاری است که معمولا برخی سایت ها این سرویس را با امکانات مختلف  به منظور انتشار مطالب و تصاویر و ... در اختیار کاربران قرار می دهند .
سایت های مختلفی این سرویس را به رایگان ارائه می کنند که در زیر به تعدادی از آنها اشاره و نحوه ی ایجاد وبلاگ و پست مطالب و درج تصاویر در یکی از این سایت ها را آموزش می دهیم.

 وب سایت بلاگفا با آدرس https://www.blogfa.com/


بلاگ اسکای با آدرس http://www.blogsky.com/پرشین بلاگ با آدرس http://persianblog.ir/ وبلاگ نویسی در سایت shblog.ir که  سرور آن در ایران قرار داده و تقریبا از سرعت مناسبی نیز برخوردار است ، در ادامه به آن خواهیم پرداخت .

ادامه...

گروه: مطالب آموزشی

تاریخ: 1395/10/14

 

-------------------------------

SHBlog.Ir - © 1394